Skip to content

10.02.2023

Барселона

Місто-легенда, зокрема через його футбольні здобутки. Насправді, виявилось дорогим, стильним, відпочинковим.

 

Доїзд:

Швидше за все, якщо мова йде про літок, то це буде аеропорт Барселона Ель-Прат, який знаходиться в 30 хв їзди від центру міста. З аеропорту ходять шатл-баси, які є дуже зручним, з зарядками. За 5,9€ можна доїхати до центру з мінімальною кількістю зупинок. Рекомендую саме цей спосіб, або таксі, якщо вас більше 2є людей, то може вийти зручніше.

Таксі:

Тут коротко. Всі машини в одному кольорі, не залежно від служби, через яку замовляєте. Я користувався додатками FreeNow та Cabify. Інтуїтивно зрозумілі, водій приїжджає швидко. Є також Bolt, але там не така велика кількість авто, відповідно, час очікування більший.

До речі, про Bolt. Ми звикли, що в оренду можна взяти самокат, так само і в сусідній Польщі. А от в Іспанії це електро-велосипеди. Не спробував, бо хотілось ходити пішки. Можливо, наступного разу.

 

Місто:

Місто дуже гарне. Тут тепло, а на набережній морський бриз.

Біля колеса обзору є пам‘ятник Христофору Колумбу. Я перечитав його біографію. Чувак з замашками еліти, трохи займався кумівством, але все ще був мрійником і ідеологом. За що і отримав своє заслужене визнання, хоч і посмертно. Монумент класний. Не просто статуя Колумба, а цілий символічний образ і багато сцен з його життя по колу.

 

Від пам‘ятника в протилежну сторону краще йти по самому краєчку набережної. Можна побачити цікаві яхти і яхточки. Можливо, навіть собі хотів би якусь скромненьку аби мати змогу відпочити в морі.

А далі наполеглива рекомендація зайти в океанаріум.

 

Це дійсно велика територія з морськими і океанічними звірятками. Спочатку багато акваріумів з різноманітними рибами, молюсками, медузами, морськими кониками і т.д. А далі біжуча стрічка, яка їде крізь водний тунель, який оточує на 180 градусів. Реальний кайф починається звідси: скати, акули різних розмірів, близько до тебе, інші риби плавають, швидше, для декорації.

Звичайно ж, храм святого сімейства (вона ж Sagrada Familia). Ну це шик. Навіть не знаю як описувати, та і не варто. Це просто треба побачити хоч раз в житті. Бонус: можна скачати додаток на телефон і якщо купити квитки на прохід всередину, то буде можливість слухати аудіо-гіда з програми. Місце популярне, українська мова присутня. Якщо купили квитки в касі, а додаток буде просити емейл, на який буда резервація – то знайдіть когось з працівників на території, які скажуть який емейл ввести.

Багато дізнався про Гауді, небезпеку трамваїв для митців і неземне терпіння при сильній вірі в ідею. В сувенірній крамниці під храмом можна купити багато цікавих речей. Звичайно, ціна неадекватна за деякі товари, але хто шукає символізму – вам сюди.

Тріумфальна арка. Гарно, класна площа, не так багато людей. Чимось схоже було на Брандергбузькі ворота. Набагато цікавіше на неї дивитись, якщо почитати трохи історії.

В той же день достатньо покатались на метро. Нічого особливого, зручне, швидке. Не бачив безхатьків, +- прибрано.

Окрім очевидних і популярних місць, було класно зайти в щось з родзинкою. На цей раз це був музей еротики. Вся виставка розміщена в будинку, який ззовні може і не відрізнятись від квартири. А от всередині… 7 чи 8 кімнат з унікальними експонатами різних куточків світу та епох. Багато історичних даних, перші королівські порнофільми, мультики та причандалля. Цікаво, прикольно, однозначно вартує сходити(особливо, якщо подорожуєте парою).

Це була програма мінімум, яка не мала на меті облетіти все в найкоротший термін. Швидше, просто хотілось витратити достатньо часу на кожне цікаве місце. Однозначно, потрібен другий візит. Того разу вже з горами та Кемп-ноу!