Skip to content

28.06.2016

Чернігів. Децентралізація та бюджети

В п*ятницю та суботу (24 та 25 червня цього року) мав змогу побувати в Чернігові на форумі “Від ідеї до успіху. Місцеві ініціативи змінюють життя українських громад” від ГО “Громадські ініціативи України”.

IMG_0019

Добирався вже не перший раз — Здолбунів — Київ(станція Лісова) — Чернігів. Звучить так собі, але по факту до таких речей можна звикнути і НАВІТЬ насолоджуватися дорогою, незважаючи на стан доріг, спеку, відсутність кондиціонерів, нормального місця сидіння та шампуню з милом в сусіда збоку.

Перший день по стандарту почався із вступного слова організаторів. Далі панельна дискусія про те, як взагалі громадські ініціативи допомагають трансформувати країну. Послухавши експертів, їхній досвід, настала черга задавати запитання та хоч якось обговорювати почуте.

Пишу я все-таки не на офіційні сайти, а на персональний, тому вирішив напишу як є(стосується 95% заходів, де мені взагалі вдалося побувати). З першого чи, здається, другого запитання я зрозумів, що деякі учасники тут взагалі випадково! Ну є ж люди, типу таких як показують на ТВ-шоу “Х-фактор”, “Україна має талант”, “Голос Країни” і т.д., які городять таку фігню, що просто вуха закладає. Отут був той самий ефект: сиджу слухаю відповідь на питання про “перетягування одіяла обов*язків” від влади до ГО і навпаки, підіймається якась дуже бойова жіночка, впевнена в собі, років 65+, в ріжучому око кольору платті і горланить на пів залу, яка в неї класна організація і вона готова співпрацювати з цими експертами. Ви розумієте, на таких людей хочеться дивитись з жалем або взагалі не дивитись. Якщо це відбувається неодноразово, а повірте, тут так і було, то хочеться навіть кинути щось важкувате.

IMG_0024

Далі по плану були тематичні дискусії, я обрав тему “Участь громадських ініціатив в процесах децентралізації. Розвиток громад”. Початок хороший, одна з найчисельніших аудиторій, видно, що люди цікавляться і компетентні в цьому питанні. Зрозумів багато цікавих речей, більше про це можна прочитати тут.

Невеличкп перерва на каву і на черзі майстер-класи. “Як організувати процес “бюджету участі” в місті”. Речі знайомі, завдяки проекту “Доступно про місцеві бюджети”, який розвивається у нас в Здолбунові.

Два дні пройшли швидко, приїхав із купою візиток, відкритим купальним сезоном та новими враженнями!

Дякую всім, хто до цього причетний! І до зустрічі!

IMG_0090