Skip to content

08.05.2021

Карантинна Швеція

Моя тяга до скандинавських країн продовжилась відвідуванням Швеції.

Квиточки було легко купити через Ryanair. На цьому, власне, всі дешеві речі і закінчились. Суто для прикладу – квиток до Варшави зі Стокгольму на нас двох вийшов 1100 грн, а з аеропорту Скавста в центр міста – 1500 грн. Це далеко не поодинокий випадок, а, скоріше, закономірність. Та ж історія про квитки на проїзд в транспорті(72 години – 320 крон), активоване вугілля(130 крон),  вода(30 крон). 1 шведська крона ~ 3.3  гривні. До речі, шведи дуже пропагують оплату карткою, тому цього разу паперові гроші не обмінював.

 

Стокгольм. Стокгольм посів почесне перше місце в списку найгарніших міст, де я був. Правда, ми гуляли достатньо багато, а кожен раз знаходили щось нове і прекрасне.

Метро – є станції з дуже креативним дизайном. Ми зганяли на T-centralen і Rådhuset. Список доволі великий, а якщо брати проїзний квиток, то при правильному плануванні маршруту виходить як приємний бонус.

Gamla Stan – “старий ринок по-нашому”, тут зосереджені основні туристичні місця, типу 2х кольорових будиночків, які слугують візитною карткою, королівський палац з гвардійцем на службі, найвужча вулиця у Стокгольмі, музей Нобеля.

Недалеко від цього ж центру є парк, де в квітні починають цвісти сакури! Я довго хотів попасти на це дійство в Ужгороді, але вийшло, що почав трохи з північнішого міста.

Церкви і собори – дуже класні і величні. Ми зайшли в одну, яка виявилась лютеранською. Мало того, що виглядає як з мультиків про вікінгів, але в сучасному стилі, так ще й продумана для комфорту людей. Простий приклад – двері відкриті, на вулиці 9 градусів, а всередині теплота; стоять полички із Бібліями, щоб вистачило усім охочим і не було необхідності носити із собою. Лавки в 2 ряди і величезний орган. Я в захваті!

Столиця складається з декількох островів і всі вони прекрасно з’єднані між собою різними транспортними сполученнями. До речі, проїзний квиток дає право кататись на всьому(автобуси, метро, приміська електричка, приміський паром), а транспорт сучасний та швидкий, тому жодних проблем.

Трохи про Швецію. Швеція – сучасна країна, де працює філософія “лагом” (хто дивився випуск Птушкіна мають знати), а якщо коротко, то це принцип за яким усі намагаються жити і означає він “не багато, не мало”. Типу, щоб всього було вдосталь. Звідси і пішли доволі якісні і недорогі бренди як от IKEA, H&M, Volvo. Всі в різних галузях, але добре описуються шведський підхід до життя. Не дивлячись на це, і я, і Христя зауважили, що це не означає відсутність прагнення до максимального комфорту. Просто його тут намагаються зробити таким для всіх. Будинки в прекрасному стані, транспортне сполучення на рівні, країна дає багато пільг для тих, хто не може працювати. Дороги, природа, інфраструктура і вміння поєднати урбаністичні джунглі з справжніми. Ніяких височезних бордюрів, побілених дерев, загороджень для кущів і іншої зелені, які заважають ходити. Та і загалом, не знаю чи можна відсутність карантину віднести до оцінки прогресивності держави, але так, тут ковідом і “не пахло”. Абсолютна більшість (~98% людей) без масок і це ніде не вимагається. Загалом, усі наші позитивні висновки(окрім цінової політики) – це наслідок всього декількох днів туризму, а не постійного проживання, тому критики як такої не буде. Але зайвий раз переконався для себе, що Україна все ще №1 в плані сервісу.

Із порад виокремлю те, що варто бути готовим до витрат, мати хоча б основні медикаменти, бо лікування тут дууууже дороге, зупинитись у когось з місцевих(AirBnb), бо це дасть можливість задати питання(а вони точно будуть), ну і не варто забувати, що навіть якщо погода обіцяє бути хорошою – варто захопити якусь кофту з собою, бо це північна країна. Ледь не забув, якщо летіти літаком з Польщі, то краще все-таки сісти біля вікна, бо вигляд того вартий 😉

В Швеції є ще дуже багато місць, які варто відвідати, при кращому плануванні(ми зробили купу помилок на “швидку руку“) це вийде дешевше. Причин повернутись більше, ніж достатньо, а бажання є завжди. Тому, до зустрічі!

Читати більше в Персональне