Skip to content

22.08.2014

Учнівське самоврядування: надії та реалії

Вчора відвідав 8 зліт лідерів учнівського самоврядування. Головне, що хочеться сказати: “Мабуть, поняття зліт лідерів учнівського самоврядування викликає у кожного свої думки та враження”. У мене така фраза викликає картину, де учні розуміють навіщо вони збираються, вирішують дійсно важливі питання та цінують час один одного. На жаль, у організаторів цього року це був пів-концерт-пів -урок фізкультури .

Отож почалося все з оголошення про цей зліт “лідерів” так:

За 1,5-2 тижні повідомили, що все пройде в Дубровиці і триватиме 2 дні. Далі, за 5 днів до зборів телефонують і повідомляють: “Все переноситься немає коштів і така ситуація в країні”. Ну добре, відклали, то й відклали. Але ж так не цікаво! І за 2 дні вирішили зателефонувати і сказати: “Все відбудеться, але на 1 день, в Рівному в ліцеї. І дорога + харчування – своє”.

Зібрався я і разом із ще 2 учасниками приїхав до ліцею на 9:30. Саме в цей час мала розпочатися реєстрація і на 10:00 мав бути початок зльоту. За пів години побачив декілька інших учасників і виборчі БЕЛЕТЕНІ! Саме белетені) Там було надруковано 5 претендентів на голову учнівського самоврядування в Рівненській області, 6 учасника дописували при мені вже ручкою)) Ніхто нічого не сказав.

В 10:00 я зайняв місце в гарному актовому залі і очікував початку та оголошення програми зльоту, як це роблять цивілізовані люди. До 11 години, я зрозумів, що самоврядування в нас не дуже і вже зовсім засмутився! Аж раптом оголошують про початок, ну я радий, сиджу, чекаю розпорядку і вимальовую хорошу картину завершення сьогоднішніх зборів. Виходять ведучі, гімн, хвилина мовчання. І ось тобі оголошують виступ дівчинки. Ну ок, вийшла проспівала(доречі гарно), зійшла зі сцени, аж тут ведучі знову кажуть : “Для вас вокалістка підготувала ще одну пісню!”. Загалом, музику я слухав до 11:30.

Далі нас розбили на маленькі 4 ініціативні групи і пару учасників відібрали для форуму(написати звернення майбутньому лідеру учнівського самоврядування) Це було дійсно схоже на справжню роботу ЛІДЕРІВ! Величезне дякую Ользі Саган, дійсно молодець! Інших таких активних молодих людей я там не бачив. Далі було представлення проектів і звернення.

Ось після цього почалося найцікавіше (на мою думку). Ми приступили до виборів!

Почали оголошувати кандидатів на голову учнівського самоврядування в Рівненській області. Нагадаю, на бюлетені нас було 5 + 1 дорисаний ручкою. І о чудо! На сцену викликали аж 11 чоловік! З яких 1 був ведучим.

Отож, перший конкурс – “Самопрезентація”. Виходили по номерам, хто який витягнув перед цим. Я був 4. І до мене, і після були виступи у віршах, піснях і т.д. А я скромно, прозою розповів про себе.

Далі конкурс на презентацію районного осередку. Всі показали театральні здібності. Журі оцінили роботу.

Конкурс на роботу із залом! Увага відведено 2 хвилини! І ось тут почалося найцікавіше. Хтось провів міні-тест на дружність, хтось міні–міні-тренінг, але більша частина провели РУХАНКУ!!! Зліт лідерів учнівського самоврядування, а замість вирішування дійсно важливих питань народ скакав.

Чесно кажучи був в ступорі.

А вже коли почався наступний конкурс “Запитання опоненту” я сказав, що про шкільне самоврядування я нічого тут не дізнаюсь і допомоги у вирішенні питань не отримаю. Забрав портфель і скромно пішов.

Сумніваюся і досі, що з танцями учнівська рада вирішить важливі питання.

Я презентую свою програму вже не на зльоті, а тут, уже в наступній статті.

зліт лідерів шкільного самоврядування (3) зліт лідерів шкільного самоврядування (1) зліт лідерів шкільного самоврядування (2)