Skip to content

15.07.2014

2

Звіт із Космача

Про мету моєї поїздки до Космачу я описував тут. А тут надам невеличкий звіт мого перебування там та участі у “Зеленій школі” та міжнародному фестивалі.

День 1 (4 липня) День видався надзвичайно легким. Перший день був вільною програмою, усі знайомилися та ділилися враженнями та ідеями, які вони хочуть отримати та втілити протягом цих 10 днів. Була подорож до Ставнику – місце де проходило усе навчання. В дорозі були розмови про те, чим ми будемо займатись і хто за що відповідає.

День 2 (5 липня) Цей день був посвячений підготовці до святкування свята Івана Купала, яке мало святкуватись 6 липня. Наша група разом із волонтерами робила опудала із соломи Івана та Марічки, а також носила дрова та допомагала складати план святкування. День видався жарким, тому прийшовши на Ставник, усі охочі пішли до гірської річки. Температура там однакова, приблизно 14 градусів. Місця для купання небагато, адже це гірська річка, але для задоволення місця вистачило всім.

В дорозі до Ставника

В дорозі до Ставника

Ну і що ж ви розляглися?!

Ну і що ж ви розляглися?!

Правила

Правила

Хлопці та Іван)

Хлопці та Іван)

Група

Наша група та волонтери

Наша група та волонтери

Річка

Річка

День 3 (6 липня) Приїхали восьмикласники! Разом з ними ми святкували свято Івана Купала, у програмі були виступи ансамблю “Світлячок”, стрибки через вогонь, танці, співи. Все пройшло за українськими традиціями. Під кінець дня, ми спалили Івана та Марічку, дівчата бігли забирати у хлопців марену, щоб стати щасливими та пускали віночки на воду.  Загалом усі залишилися задоволені!

5 хвилин, політ нормальний)

5 хвилин, політ нормальний)

В атаку!

В атаку!

Купала Купала Купала

День 4 (7 липня) Цей день був дуже насичений! День розпочався із зарядки! Нарешті визначились із приблизним розпорядком дня та пішли до садиби восьмикласників, де мав пройти турнір на тему “Вода”. Турнір проходим за схемою доповідач-опонент-рецензент.

Зарядка Турнір Турнір

 

День 5 (8 липня)

З самого ранку наша група зібралася підкорювати вершину гори на якій стояла стара, але робоча сироварня. Погода радувала, було сонце та легенький вітерець. До гори було йти 6 км., а до вершини приблизно 450 м. По дорозі ми робили декілька привалів, щоб відпочити та охолонути. Досягнувши піку, ми побачили стару хатину з якої просто парувало, це і була сироварня. Після частування домашньою бринзою ми зібралися овертатися, але у погоди буда зовсім інша думка! Пішов дощ! Усі, хто міг заховалися у маленькій сироварні та завели пісень, співали усі без вийнятку. Так тривло близько години. Далі коли вже не бул часу чекати усі вирішили йти навіть в дощ. Такого швидкого спуску з гори не бачив, мабуть, ніхто. Босі, мокрі, вимазані, але щасливі ми таки повернулися додому. З речей просто стікала вода! На величезних шнурівках для одягу вже не залишалося місця, кросівки стояли в ряд. Але це були незабутні враження!

Сироварня Сироварня Сироварня

День 6 (9 липня)

Цей день розпочався із зарядки. Далі окрема програма була для нашої групи та для 8 класів. У 8 класів був турнір на тему “Молоко” і поки вони вирішували задачі і складали хімічні пропорції, ми пішли на Ставник де були майстер-класи по косметології для дівчат, по соломоплетінню, гончарству та лекція із астрономії.

Лекція Турнір з хімії Косметологія Гончарство

День 7 (10 липня)

Ранок. Сніданок. 8 класи отримали завдання для квесту по місцевості. А ми знову мали чим зайнятися. Досліджували воду на лужність та окисно-відновний процес, слухали нову лекцію із астрономії та просто веселились. На жаль, дощ застав трішки ввечері, тому не змогли покупатися.

Лекція

Мольфар

Мольфар

Вода

День 8 (11 липня)

День видався не гіршим за інші. Була цікава лекція по історії УПА, яку провів чудовий історик Олег із Львова, далі було продовження майстер-класу із гончарства від досвідченого гончара Зої, також молоді волонтери десятикласники показали свої навички в області хімії та біології. Наш куратор – Наталя Володимирівна, провела лекції на тему “Фрактали в природі”. Спеціальний гість до лекції про УПА був колишній бієць одного із підрозділів – Олекса Кушнірчук. Велика йому шана та низький поклін!

Лекція Біологія

Олекса Кушнірчук

Олекса Кушнірчук

День 9 (12 липня)

Останній день мого перебування у такій чудовій атмосфері. Найголовніша подія, яка відбулася – виступи переможців  конкурсу «Від зеленої школи – до зеленого життя»: Роман Кривохижа із виступом «Опалення оселі за допомогою енергії вітру» та Андрій Орлов – «Збір та утилізація батарейок». Виступи відбувалися у центрі села, в хорошій італійській піцерії. Напруга була неймовірна, адже слухачів було багато, а погодні умови мали свої плани. На щастя, все пройшло успішно і завершилося гучними оплесками. Потім відбувся квест для нашої групи, який містив купу наукових завдань із усіх ранішепройдених тем.

Андрій Орлов

Андрій Орлов

Роман Кривохижа

Роман Кривохижа

Квест

 

13 липня відбувся заключний етап конференції – підведення підсумків, але в цей момент я був в Івано-Франківську, чекав потягу до дому)

Загалом все пройшло чудово!!! Дякую усім за дружелюбність та працьовитість!

Читати більше в Персональне