Skip to content

17.09.2015

Ми Європа? (досвід із Німеччини)

Для когось канікули не починалися, для когось вони закінчилися 31 серпня, для мене ж тільки 15. Чому? Тому що випала крута нагода відвідати одну із провідних країн Європи – Німеччину!

Запис буде поділений на 2 частини, так як розповідати є що: це перша, а посилання на 2 скоро стане доступним.

Отож, Німеччина зустріла нашу групу із 20 чоловік дощем і сонцем – дивна погода, але враховуючи, що перші дні – ознайомлення із територією та інтеграція в команду, то все пройшло добре. Поселилися ми в Культурному Центрі Розвитку Молоді в місті Ольденбург. Рекомендую відвідати – багато зелені, чистота, порядок, а головне – спокій!

Стосовно чистоти:

Ніхто не каже, що вулиці «вилизані», але я не бачив жодної території, де валяються купи сміття, пляшок і цигарок, як у нас. Пляшки. Це окрема фішка: в магазинах можна здавати пляшки! На мою, думку – це один із секретів успіху чому навколо чистота. В голові у людини просто не вкладеться, що можна викинути чи розбити пляшку за яку можна отримати від 8 до 25 центів(в залежності від матеріалу). У магазинах можна побачити черги із людей, які доволі пристойно вдягнуті, але все рівно дістають «тару» із пакетів! У нас теж є така штука, але, погодьтесь, вона зовсім не так розвинута та й ціна не та.

Зупинки:

За час мого перебування у Німеччині, я відвідав декілька міст, серед яких Ольденбург, Бремен, Берлін. І у всіх були однакові зупинки: чисті, накриті, прозорі, із чітким графіком руху авто. До речі, пунктуальність – одна із речей, яка заділа мене найбільша, автобуси рухаються чітко по плану і затримка буквально 1-2 хвилини!

Сміттєві баки:

Думаєте у нас так брудно, тому що мало сміттєвих баків?! Частково так, але головна причина в людях! Знову ж таки, із моїх спостережень тут люди поважають один одного, і нікому «не впадлу» донести якісь відходи або до дому, або до смітника. Хоча, дійсно, баків тут все ж побільше. І якщо стандартні смітнички стоять на початку і в кінці вулиці, то по дорозі є безліч чужих контейнерів, які виставлені на вулицю, щоб машина забрала їх.

СПАМ:

Розвинута країна – не користується тупими наклейками на стовпах, а на будинках тим більше! Тут вже давно стоять електронні сітілайти, у більших містах – великі рекламні екрани на будівлях, а загалом усі користуються інтернетом. Думаю хороший приклад для того, щоб робити мінімум аналогічно!

Інтернет:

До чистоти не відноситься, але заслуговує на окрему увагу. Перед тим як їхати до Німеччини, я думав : «Європа. Інтернет всюди! ». Ага, вже! Якщо у вас немає вашого «рідного» коректу, то там шанси знайди реально хал явний Wi-Fi дуже малі.

Невеличкий підсумок:

Європа від нас далеко не у плані законів чи правил, чи навіть техніки(хоча і не близько біля нас), а в першу чергу у відношення до людей і між людьми. У нас все попереду, я сподіваюся. І як вже показує практика перші результати дійсно є. Головне – людяність і нормальне ставлення до інших!

Ми варті кращого! Успіхів кожному з нас!