Skip to content

02.06.2015

Повернувся із Форуму!

28-30 травня відбувся один із найкрутіших журналістських івентів країни – Львівський Медіа Форум! Так сталося, що я мав можливість бути присутнім і ще й трохи попрацювати в якості преси. Невеличка розповідь як усе почалося і що з того вийшло:

Був звичайний сонячний день, я грав волейбол із друзями на майданчику(якщо ви із Здолбунова – приєднуйтесь!). Задзвонив телефон, піднімаю слухавку і чую: «Андрію, доброго дня, це Наталка Доманська, програма «MyMedia»». Вже після цих слів моя посмішка досягнула верхньої межі вух і, знаючи, яка крута людина до мене телефонує, я здогадувався, що новини – приємні. Так і сталося. Я отримав запрошення на мега-круту подію.

Зібравши речі, попрощавшись із рідними і друзями я опинився у Львові. Опинився швидко і з музикою, завдяки сервісу «Cool Woman Express»(хто знає, той зрозуміє). Поселився у номер і заснув із думками про світле майбутнє, і у здогадках про те, що я робитиму завтра.

Завтра наступило не менш швидко, ніж моя подорож до Лева. Усіх журналістів-початківців зібрали разом та розказали програму на наші майбутні 4-5 днів, а також познайомили із людьми, які стоятимуть «над нами»(про них згодом). Доречі, при спільній зустрічі ми отримали відповідь на запитання «Чому Форум 28-30 травня, а ми маємо бути у Львові вже 26?». Відповідь була простою та трохи зрозумілою: «Ви повинні пройти тренінг від хороших спеціалістів, бо на вас чекає багато роботи». Ну тренінг, так тренінг.. Єдине, що було важливим на той момент, що слова «багато роботи» кожен сприймає по-різному. Для мене це було щось типу прийшли, виконали план на день і розійшлися по вільній програмі. Знаєте що із того всього я вгадав? ПРИЙШЛИ. Далі все було не так, як пише книжка. Щоб приблизно ви уявили, що нам усім потрібно було робити, я пишу опис нашого завдання: «Потрібно спочатку прослухати тренінг із журналістської грамотності, як писати новини, репортажі, як брати інтерв’ю. Протягом 28-30 травня ми працюватимемо як команда справжнісінької газети. Працюватимемо у 3 командах: преса, телевізійники та радіомовники. До кожної групи буде прикріплений ментор, який допомагатиме і наставлятиме на «шлях світлий». Головна ціль всього нашого дійства – висвітлювати події форуму, брати інтерв’ю у крутих людей та гарно і цікаво це все діло описувати». Ну завдання ніби нормальне, по ходу діла мали розібратись.

Ліричний відступ про людей, які нас муштрували:

Александра із Польщі – радіомовник, працює на одній із найкрупніших радіокомпаній Польщі.

Адам – відео оператор, класний чоловік, який подорожував світом і розповідав про подорожі в Африці.

Кріс – отут мені б не вистачило б слів і сторінок, щоб реально описати крутість цього «чувака»(маю право так написати, незважаючи на вік). Він просто мега крутий у плані професіоналізму, ентузіазму та «пеньконадаванню»(хороший копняк під зад нікому не завадив, а його копні були не болючими, але якимось чином змушували нас працювати). Кріс показав дуже багато журналістських прийомів, які мені знадобились і знадобляться. А ще, він дуже простий у спілкуванні, незважаючи на те, що ми говоримо 2 різними мовами) Дякую тобі! Ще зустрінемось!

Тепер по роботі:

Інші 2 групи працювали за своїми законами, а у нас вже було розділено. Був шеф – редактор, був заступник шефа, був дизайнер-верстальник(це я), були фотографи, були журналісти, і був Міша(крутий хлопака, який вміє саму фігову роботу перетворити на море фану та штовхнути на подвиги. А ще він веселий) ).

Моїм завданням було верстати газету із матеріалів, які мені нададуть, а також підбирати макети під кожну сторінку. Цим я власне і займався, але на другий день мені так захотілося з кимось поговорити, що втік з місця роботи на 40 хв і взяв 2 класних інтерв’ю.

Наша команда:

Як я вже сказав, до складу преси входили я, Міша, Кріс, інші круті люди і ще 3 класних дівчат) Юля, Даша, Марія. Познайомитись з ними мені довелося ще взимку в Києві, під час тренінгів від MyMedia. Нереально круті та позитивні люди, з якими я провів більшість свого часу і за якими вже сумую.

Писати можна ще довго, але всі інші деталі виглядають так: прокинулися, сніданок(шведський стіл), поїхали на Львів Арену, працюємо, обід, працюємо, вечеря, в готель, вільна програма. А там вже хто куди хотів, туди і йшов.

Загалом, все пройшло МЕГА КРУТО! Сподіваюсь, ще матиму змогу взяти участь у чомусь подібному!

P.S. Так багато селфі я ще не робив 🙂